5. zasedání zastupitelstva

5. Zasedání zastupitelstva – Hokej Kladno projde hloubkovou kontrolou

Dne 16. 9. proběhlo Zasedání zastupitelstva, na kterém byl odvolán Ing. Tomáš Meisner z Finančního výboru, a zastupitelé odsouhlasili hloubkovou kontrolu společnosti Hokej Kladno.

Město nadále odmítá financovat kladenský hokej. Potom, co se při kontrole čerpání dotací na období 2013/2014 našly faktury pro společnost Jágr Team v hodnotě 11 mil. korun, začalo Město požadovat navrácení dotací a stoplo další finanční podporu. Nyní odsouhlasilo provedení hloubkové kontroly celkového hospodaření klubu. „Chceme, aby byla udělána hloubková kontrola. Pokud by pak byl potřeba udělat audit, uděláme audit,“ řekl k věci primátor města Milan Volf.

Zároveň Zastupitelstvo odsouhlasilo vypracování právní analýzy Společenské smlouvy s Hokej Kladno s.r.o. Kladno jako minoritní vlastník schválilo, že valná hromada bude rozhodovat 90% hlasů, podle smlouvy uložené v obchodním rejstříku ale stačí dvě třetiny hlasů, čímž Kladno ztrácí možnost účinně hlasovat.

Během zasedání došlo i ke změně členů výborů. Konkrétně finančního výboru, ze kterého byl odvolán Ing. Tomáš Meisner. Na konci zasedání došlo i na novou ubytovnu v Dubí, které mělo Město udělit výjimku a proti níž se tamější obyvatelé bouří. Ing. arch. Ondřej Rys toto tvrzení popřel s tím, že se jedná o černou stavbu, která není zkolaudovaná. Milan Volf se také vyjádřil k projektu rychlodráhy. Uvedl, že se zatím pracuje na návrhu, který předloží ministru Ťokovi.

Odkaz:

Autor: Klára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

17 − 2 =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>