mapa stanic rychlodráhy

Dvacet let starý projekt rychlodráhy bude přepracován

Primátor Milan Volf dojednal s ministrem Danem Ťokem nové podmínky pro stavbu rychlodráhy z Kladna do Prahy.

Dvacet let starý návrh v době svého vzniku nepočítal s přímým spojením Kladna s letištěm ani s budoucí podobou města.

„Sešli jsme se v závěru minulého týdne (tisková zpráva vyšla 7.10.; pozn.red.). Důvod byl jasný, ministerstvo dopravy v červenci 2015 schválilo v rámci projektu rychlodráhy pouze modernizaci železniční dráhy, která ovšem nezahrnuje přímé spojení, ani další klíčové parametry,“ řekl kladenský primátor.

Ministr dopravy Dan Ťok souhlasil s primátorem Kladna a město má nyní za úkol vypracovat detailní studii, která navrhne hlavní změny v projektu. Důraz má být kladen na technologickou i ekonomickou stránku stavby.

„Odborníci nyní prověří trasu nové trati se zastávkami v Kročehlavech, centru města a Rozdělově. Zároveň navrhnou možné úpravy stávající trati tak, aby splňovala nové podmínky,“ doplnil primátor Milan Volf.

Odkaz: http://www.mestokladno.cz/rychlodraha-na-letiste-i-do-centra-kladna/d-1450622/p1=2100039926

Autor: Klára

Počet komentářů: 1

  1. Trochu mě zaráží označení „odborníci“, ti by totiž věděli, že vše by vyřešila druhá kolej. Ta by výrazně vylepšila léty zavedenou senzační průměrnou rychlost z Prahy do Kladna cca 35 km za hodinu. Moc děkujeme magistrátu města i za podporu při změně linky S65, která bude od 13.12. navazovat na „pomalé“ vlaky, o podpoře v zapojení Kladna do PIDu ani nemluvě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + 9 =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>