kladno vylepšuje své cyklistické trasy

Kladno připravuje vylepšení cyklotras ve městě i jeho okolí

Cyklisté v Kladně si v současné době nejvíce užívají okruh kolem města. Co se týče napojení na dálkové trasy a průjezdu skrz město, zde už je situace horší. Proto se radnice rozhodla vypracovat cyklogenerel, neboli kompletní síť cyklistických tras.

Hlavním cílem je zjednodušit, rozšířit a zkvalitnit cyklistickou dopravu, zajistit větší bezpečí cyklistům a motivovat Kladeňáky k častější jízdě na kole. Autorem cyklogenerelu je Tomáš Cach, zkušený dopravní urbanista, jenž se touto problematikou zabývá už dlouhá léta. Minulý týden s ním proběhla veřejná diskuze v restauraci Pod Vobrazem, kde mohli občané přispívat svými nápady. Ve stejném duchu byla zřízena stránka kladno.cyklistesobe.cz, kam mohou všichni obyvatelé města vkládat své podněty ohledně cyklotras v Kladně.

Plánu cyklotras budou přizpůsobeny i nové opravy komunikací, které budou architekti navrhovat s ohledem na cyklistický provoz.

Odkaz: http://kladno.cyklistesobe.cz. Zdroj: http://kladensky.denik.cz/zpravy_region/kladno-pripravuje-velky-plan-cyklotras-vedoucich-pres-mesto-20150921.html

Autor: Klára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

dvacet + sedmnáct =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>