odstávka vody

V Kročehlavech bude na 12 hodiny zastavená dodávka vody

26.8. čeká obyvatele Kročehlav další velká odstávka vody. Pitná voda z kohoutků nepoteče od 8 do 20 hod.

Důvodem pro odstávku je výměna šoupat-uzávěrů. Ty pomáhají propojit jednotlivé vodovody při poruchách a přerušení dodávek vody, tak postihne menší počet obyvatel. Odstávka se týká ulic Lacinova, Jaroslava Foglara, Vrchlického, Dánská, U Tržnice, Vodárenská, Gen. Píky a Finská. Většinou se jedná o panelákové domy, v oblasti se ale nachází také dvě školky, dvě základní školy, rehabilitační stacionář a střední odborné učiliště.

Pro obyvatele budou připraveny mobilními kontejnery v ulicích Vodárenská, Jar. Foglara, Finská, Vrchlického, Dánská a Gen. Píky. K dispozici bude i pojízdná cisterna. S nošením zásob vody budou pomáhat brigádníci přítomní u každé cisterny. Tato služba je zaměřena hlavně na seniory a handicapované občany.

Kromě zmíněných ulic může odstávka poznamenat i obyvatele Okrsku 1 a 3, Čtyřobvodu a starých Kročehlav. Voda jim sice poteče, ale může být zakalená, což však není závadné.

Pro včasnou informovanost lidí o odstávkách a poruchách zavedly Středočeské vodárny bezplatnou službu SMS Info. Zaregistrovaní uživatelé budou vždy včasně informování o přerušení dodávek vody nebo nenadálých poruchách.

Odkaz: http://kladensky.denik.cz/zpravy_region/dalsi-velka-odstavka-vody-postihne-zitra-tisice-obyvatel-krocehlav-20150825.html

Autor: Klára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × 2 =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>