otevření nové výrobní budovy Lego

Lego otevřelo novou výrobní budovu v Kladně, celý komplex nyní zaujímá velikost 22 fotbalových hřišť

Dne 16. 4. se v kladenské pobočce firmy Lego slavily hned dvě významné události. Otevření nové výrobní budovy a patnáct let působení společnosti na Kladně.

Jedná se již o třetí budovu a dohromady s ostatními nyní Lego v Kladně zabírá rozlohu 22 fotbalových hřišť. Spolu s dalším výrobním prostorem firma očekává i vytvoření přibližně 600 nových pracovních míst. Co se týče budoucích investic, najisto je v plánu jen in-line dráha v areálu firmy.

Otevření se mj. zúčastnili ředitel kladenského závodu Cornelis Versluis, víceprezident a provozní ředitel společnosti Bali Padda a ministr pro lidská práva a rovné příležitosti Jiří Diensbier.

„Před 17 lety jsme začínali se 75 zaměstnanci a nyní jich máme na 2000. Jsem nesmírně pyšný na ten růst, kterého se nám v těch minulých letech podařilo dosáhnout, a nemůžu si představit lepší příležitost k oslavě 15 let Lega tady v Kladně, než je právě dnešní den, kdy otevíráme novou výrobní budovu,“ chválil práci zaměstnanců ředitel Cornelis Versluis.

„Kladno si prošlo nelehkými dobami a je samozřejmě dobře, pokud zde, přímo na Kladně, bude nejenom tato, ale doufejme, že i do budoucna další významné investice, které dají solidní práci přímo lidem na Kladně“ vyjádřil se k činnosti Lega ve městě Jiří Diensbier.

Kromě nové výrobní haly budou prostory použity i k vylepšení sociálního zázemí pro zaměstnance. Pracovníci mohou využívat fitness a masážní centrum, venkovní sportoviště, kryté parkoviště či park.

Odkaz:

Autor: Klára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

dvě + pět =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>